Niektórzy mieszkańcy Suwałek bez skrupułów wykorzystują słabości drugiego człowieka.
Osoby w wieku emerytalnym muszą uważać na ludzi, którzy wykorzystując ich słaby słuch czy już nie tak dobrą pamięć, aby podszyć się pod krewnego który bardzo potrzebuje pieniędzy.

To nie pierwszy raz, kiedy Komenda Miejska Policji w Suwałkach otrzymała zgłoszenie o próbach „na wnuczka”. Oszust przez telefon wmawiał swoim ofiarom, że jest członkiem ich rodziny i próbował je przekonać, że jest ich wnukiem i pilnie potrzebuje pieniędzy.

Policjanci jeszcze tego samego dnia złapali oszusta na gorącym uczynku. Mężczyzna został zatrzymany, kiedy już chciał odebrać przesyłkę z pieniędzmi od swojej ofiary. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, a w zeszły piątek został aresztowany na okres 2 miesięcy.

Takich oszustw na Suwałkach w ostatnim czasie jest coraz więcej. Oszuści przez telefon wmawiają, że są wnuczkami o których ofiara przez kiepską przez wiek pamięć już nie pamięta. Policja ostrzega o rozwagę przy podejmowaniu decyzji finansowych przez telefon i prosi by w przypadku jakichkolwiek podejrzeń oszustwa niezwłocznie się z nimi skontaktować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj